Dobročinný turnaj Žijeme Hrou 2020

Dobročinný turnaj Žijeme Hrou se v roce 2020 neuskuteční. Myšlenky jsme se nevzdali a podpořili rodinu Polákovu z Blanska.

Vážení přátelé.

Náročný a velmi složitý rok 2020 míří do finále. Do poslední chvíle jsme se nevzdávali myšlenky, že se 19. prosince společně setkáme na dobročinném turnaji Žijeme Hrou ve sportovních halách v Kunštátě a Svitávce. Bohužel současná „covidová“ situace rozhodla, že 7. ročník dobročinného fotbalového turnaje se neuskuteční.

Jsme přesvědčení, že tradiční akce, které se vždy účastní velké množství současných i bývalých fotbalistů, rodičů, dětí i osobností z našeho regionu, je již neodmyslitelně spojena s předvánočním časem. Proto pevně věříme, že se na dobročinném turnaji opět všichni uvidíme v prosinci roku 2021.

Myšlenky dobročinnosti jsme se ani letos nevzdali a za nás všechny předali darovací šek v hodnotě 20.000 Kč rodině Polákové z Blanska.

Příběh pana Michala a jeho rodiny si můžete přečíst níže.

Podpora v roce 2020 míří k rodině Polákové do Blanska.

Před rokem prodělal pan Michal Polák zánět středního ucha, který mu přešel v zápal mozkových blan a několik mozkových příhod. Pan Polák společně s manželkou Hanou má doma tři malé holčičky. 13 letou dceru Sabinu, 6 letou Lauru a teprve čtyřměsíční Lilianu. Povoláním je učitel matematiky, informatiky a pracovních dílen na ZŠ a MŠ v Rájci - Jestřebí.

Ještě než pana Michala postihly závažné zdravotní problémy, byl ve svých 38 letech nadšeným sportovcem. Miluje windsurfing, lyžování, snowboarding, jízdu na kole i adrenalinové sporty jako sjíždění řek, tandemový seskok nebo bungee jumping.

Zástupci projektu Žijeme Hrou předali rodině Polákové dárkový šek v hodnotě 20.000 Kč. Finanční prostředky budou použity na budoucí léčbu pana Michala.

Tatínkovi Michalovi, mamince Haně a dcerám Sabině, Lauře a Lilianě přejeme spoustu zdraví a společných rodinných radostí!

rodina Polákova

Manželka pana Poláka, paní Hana:

„Je to rok co manžel prodělal zánět středního ucha a ten mu přešel v zápal mozkových blan způsobený pneumokokem. Vše vypadalo, že je za námi, ale koncem dubna se to změnilo. V průběhu dne manželovi začala mravenčit ruka, jazyk a pravá strana tváře a poté přestal mluvit.

Z nemocnice v Blansku, kde ho následně hospitalizovali, manžela převezli do FN u Sv. Anny v Brně, protože se jeho zdravotní stav začal rapidně zhoršovat. Na magnetické rezonanci se ukázaly vpravo i vlevo cévní mozkové příhody. Na léčbu nereagoval a prodělával další mozkové příhody. Byla mu diagnostikována autoimunitní vaskulitida.

Manžel během měsíce ochrnul na celou pravou polovinu těla, přestal mluvit, nereagoval. Začal rehabilitovat a docházela k němu logopedička.

V červenci byl převezen do Rehabilitačního ústavu Kladruby, kde v rehabilitaci pokračoval. V současné době je manžel doma. Přerušil léčbu kvůli psychickému stavu, ale chtěli bychom, aby se do ústavu v budoucnu určitě vrátil. Stále totiž přetrvává nehybnost pravé ruky a nekomunikuje ústy ani písemně.

V srpnu se nám narodila třetí dcera Liliana, takže doufáme, že se nám tatínek dá dohromady a vrátí se život zpět do normálu.

Chtěla bych moc poděkovat projektu Žijeme Hrou za finanční podporu pro manžela. Vážíme si toho. Kdyby mohl, určitě by vám poděkoval i on sám. Částka bude použita na rehabilitaci, kterou manžel, v této v nelehké situaci, potřebuje a pomáhá mu.“

Datum vložení: 22. 12. 2020 21:03
Datum poslední aktualizace: 22. 12. 2020 21:05