Městys Svitávka uspěl v soutěži „Chytrá města pro budoucnost 2018“

Svitávka, 4. prosince 2018

V Praze byla v úterý 27. listopadu předána ocenění municipalitám a dodavatelům nejvýznamnějších projektů Smart City a Smart Region z České republiky, Slovenska a Německa za rok 2018.

Městys Svitávka byl oceněn jako Chytrá obec 2018 do 10 000 obyvatel za projekt ‚Integrovaného systému osvětlení‘. Svědčí to o tom, že ve Svitávce jdou tzv. chytrá řešení správným směrem a přináší výhody všem občanům Svitávky“, řekl starosta obce Jaroslav Zoubek.

Jsme rádi, že naše řešení Internetu věcí (IoT) pro městys Svitávka bylo oceněno právě v kategorii Chytrá obec 2018. Cena je potvrzením hlavní myšlenky našeho řešení H-SMART pro projekty Chytrých měst. Že je vhodné i pro menší obce a města“, konstatoval jednatel dodavatele HELIOS GROUP s.r.o., Vít Blaha.

V rámci druhého ročníku soutěže byli vyhlášeni noví držitelé prestižních ocenění kategorií Projekt a Idea Smart city roku 2018. Soutěž „Chytrá města pro budoucnost“ je pořádána SCII/ Smart City Innovations Institut ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, Svazem měst a obcí ČR a Asociací krajů České republiky. Členové odborné poroty soutěže z řad státní a veřejné správy, oborových svazů, inovačních platforem a zástupců významných dodavatelů ocenili zejména integrovaná řešení energetických úspor, využívaní big dat pro potřeby řízení měst a obcí, datové platformy, inovace v odbavování veřejné dopravy, cirkulární ekonomiky, passportizace majetku a nového typu služeb poskytovaných veřejnosti v mobilitě.

Městys Svitávka získal ocenění Chytrá obec 2018 do 10 000 obyvatel za projekt ‚Integrovaného systému osvětlení‘, zavádění dalších inovativních technologií a prokázané parametry udržitelnosti, úspor a proveditelnosti ve strategii městyse.

III. ročník soutěže CHYTRÁ MĚSTA PRO BUDOUCNOST 2019 se zaměří ve spolupráci s vládními a expertními institucemi na řešení širšího středoevropského regionu: konkrétně z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska a Německa.

Autor: Městys Svitávka
Vytvořeno: 16. 12. 2018