Městys Svitávka ukončil projekt elektronizace služeb

V prosinci 2018 obec Svitávka ukončila projekt Moderní elektronický úřad Svitávka, díky němuž  úřad městyse získal nové technologie pro svůj informační systém.

V prosinci 2018 obec Svitávka ukončila projekt Moderní elektronický úřad Svitávka, díky němuž  úřad městyse získal nové technologie pro svůj informační systém. Modernizace umožní sdílení dat s organizacemi obce, integraci na bázi ekonomických procesů, sníží podíl rutinní administrativní práce pracovníků, zrychlí a zefektivní vyřízení agend, uvolní prostor pro věcné řešení úkolů, zvýší bezpečnost uchování a přenosu dat.

Cena investice činila 3,533 mil. Kč a zahrnovala doplnění výkonu infrastruktury (server, záložní agregát, radiové propojení mezi budovami) posílení bezpečnosti elektronické komunikace, uložení a zálohování dokumentů, rozšíření elektronicky zpracovávaných ekonomických a správních agend, hlasovací systém.

Obec mohla projekt zrealizovat díky získání dotace z Evropských strukturálních fondů (výzva 28 IORP), jejímž cílem bylo v souladu s národní koncepcí Strategický rámec rozvoje eGovernmentu 2014+ podpořit úřady měst a obcí ČR ve využívání informačních technologií při výkonu agend, rozvíjení propojení na centrální systémy, efektivním řízení rozvoje regionu, poskytování služeb občanům. Dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj pokryje 85% nákladů, 5% je hrazeno státního rozpočtu. Obec se ze svého rozpočtu podílí 10%.

Registrační číslo projektu je CZ.06.3.05/0.0/0.0/16_044/0002135.

Moderní elektronický úřad Svitávka

Vytvořeno: 3. 1. 2019