Oči na stopkách

Posílejte MMS na číslo 733 745 334 v případě:

» nepořádku v obci
» vady na komunikacích
» špatného parkování
» když se po psech neuklidí

Doporučujeme

Moravský kras a okolí

Moravský kras a okolí

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Červen – měsíc myslivosti a ochrany přírody

Typ: ostatní
V současné době se nacházíme v polovině kalendářního roku. Vzhled okolní přírody, charakteristický širokou paletou barev, nám připomíná, že se blíží červen, který den po dni směřuje k ukončení jara a počátku oblíbeného léta.
Již 57 let je měsíc červen oprávněně prohlášen za měsíc myslivosti a ochrany přírody, neboť v průběhu tohoto měsíce dochází k pokračování reprodukčního cyklu živé přírody, zrození nového života. Nastupující obnova života v přírodě, rašení a kvetení rostlin, nádherný jarní zpěv ptáků a kladení mláďat, to jsou všechno projevy, které naplňují duši myslivců pocitem uspokojení nad tím, že jejich práce pro přírodu a její tvory není zbytečná. Přitom se nemusí jednat pouze o zájmové skupiny občanů, kterým se ochrana přírody stala koníčkem a posláním, ale pomoci přírodě může každý a to zejména ohleduplným přístupem k přírodě. Při její návštěvě dodržovat zásady klidného pohybu územím, respektovat zákaz vjezdu do lesa na čtyřkolkách a terénních motocyklech, vést své čtyřnohé kamarády na vodítku a při objevení zdánlivě opuštěných mláďat je ponechat na původním místě a vzdálit se od místa nálezu.
Červnová příroda štědře nabízí možnosti pro pozorování jejích krás. Vstupujme proto do přírody tiše a s pokorou, abychom mohli odcházet s poznáním její rozmanitosti. Kdo toto dokáže, je v přírodě vítaným hostem.
Za ukázněnost a vstřícnost všem našim spoluobčanům děkují členové Mysliveckého spolku Svitávka.

Aleš Antl – jednatel MS Svitávka

Autor:
Vytvořeno: 4. 6. 2018
Poslední aktualizace: 4. 6. 2018 09:51