Československé legie v 1. světové válce

Československá obec legionářská a městys Svitávka zvou na přednášku Československé legie v 1. světové válce a vznik Československa

Československé legie v 1. světové válcePřed 100 lety vznikl v závěru první světové války samostatný československý stát. Nikdy by k tomu nedošlo nebýt československých legionářů v Rusku, Itálii a Francii, a také dobrovolníků v řadách americké, srbské a britské armády. Byl to výsledek svobodného rozhodnutí Čechů a Slováků, zahraničních krajanů a válečných zajatců, kteří zaměnili pohodlí domovů a relativní bezpečí zajateckých táborů za nebezpečné strádání a riskování života na válečných frontách. Československá armáda se zrodila dříve než československý stát a bez legií by tak nebylo samostatného Československa. Co bychom o legionářích měli vědět? A jak si je dnes připomínáme? Tomu bude věnována přednáška člena Československé obce legionářské, kterou založili samotní legionáři v roce 1921.

Připomeneme si i místního rodáka legionáře Ludvíka Švancaru.

Kdy: úterý 29. května 2018, 18 hodin

Kde: Löw-Beerova vila, Svitávka

Přednášející: Petr Tolar (člen Československé obce legionářské)

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ (výtěžek bude věnován ČsOL)

Účastníci akce souhlasí s uveřejněním fotografií a videa v médiích.

Vytvořeno: 9. 4. 2018
Poslední aktualizace: 29. 5. 2018 10:32