Svátky řemesel v Kunštátě (10.-11.6.)

10. – 11. června 2017

Jak již tradičně druhý víkend v červnu se v Kunštátě v areálu Panské zahrady konají Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní. Letošní již 10. ročník se svým pojetím stane ozdobou tradiční oslavy lidské tvořivosti v městě Kunštátě.

Spolek Řemesla v Kunštátě si klade za cíl vytvořit v rámci pořádání Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní přirozené centrum řemeslné výroby a přehlídky krásy ušlechtilých koní. Představeny budou pod širým nebem v Panské zahradě lidová i umělecká řemesla. V sobotním programu se můžete těšit na vystoupení Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. Po skončení koncertu vás čeká netradiční podívaná – magická noční show s koňmi a rej světlušek – průvod dětí s lucerničkami při sobotním večerním programu „Cesta ke hvězdám“. V dílničkách pro děti si můžete vyrobit lampičku pro rej světlušek a mnoho jiného. Na neděli je pro vás připraveno setkání s filmovými princeznami Michaelou Kuklovou a Petrou Tenorovou v programu „ Ať žijí princezny!“  Děti, které přijdou v neděli v kostýmu princezny mají vstup zdarma a zúčastní se  slavnostního průvodu princezen. Na závěr nedělního dne shlédnete královský rytířský turnaj na koních, který bude třešničkou na dortu v provedení šermířské skupiny Štvanci. Ve stánku hereckého muzea potkáte režiséra Tomáše Magnuska, herce Patricii Solaříkovou a Ivana Vyskočila. V živých scénických obrazech shlédnete kouzelný svět magického pouta člověka s koněm a výjimečné přátelství v celé jeho kráse. Smyslem celé akce je připomínat lidová řemesla a oživovat historickou paměť společnosti.

pozvánkaProgram

Autor: